Dětský atleticko tenisový oddíl SKP Ostrava (DATO) – základní informace

Oddíl DATO (Dětský atleticko-tenisový oddíl) vznikl v roce 2002.

Od počátku se věnujeme především dětem a mládeži, a to hlavně těm, jejichž rodiče jsou ve služebním či pracovním poměru  u Policie ČR. Naše činnost je zaměřena zejména na zvyšování fyzické kondice, rozvíjení sportovních dovedností především nezletilých členů, pořádání soutěží a  sportovní reprezentace SKP Ostrava v soutěžích a závodech na území celé ČR, případně v blízkém zahraničí a to zejména v tenise a atletice.

Zatímco v r. 2002 jsme začínali s 12 členy, dnes se nám podařilo stabilizovat základnu na 20 členech, z čehož je 7 dětí. Co se týče tréninkových prostorů – využíváme tenisové kurty MŘP Ostrava v Hulvákách, kde od dubna do září děti trénují minimálně 1 x týdně, většinou 1,5 hod., v zimě mají děti možnost zvyšovat svoji kondici 2x týdně v tělocvičně VŠB v Porubě.

Tenisová úroveň dětí je dost rozdílná. Zatímco někteří  jednoznačně směřují k rekreačnímu tenisu, jiní  za podpory rodičů dosahují vynikajících výsledků. Přestože jsme několikrát deklarovali, že náš oddíl nechce a nemůže konkurovat velkým zavedeným oddílům, můžeme se pochlubit 3 špičkovými hráči – sourozenci Danielem a Romanem Filovými a Karolínou Kósovou, kteří patří k absolutní špičce ve svém ročníku již delší dobu. Pro příští sezonu 2015/2016 se naším členem stane i Šimon Mališ, hráč první desítky ve své věkové kategorii (st. žactvo)

Naši nejlepší:

http://dato.rajce.idnes.cz/DATO-fotky#triiiiii.jpg

Mimo tenis se naši členové věnují i atletice a reprezentují náš oddíl v různých běžeckých závodech (Ostravský běžecký pohár, Čokoládová tretra, Hornická desítka, atd.)

Od roku 2003 pořádáme tenisový turnaj DATO OPEN  pro děti do 15 let. Naši členové participují pravidelně na tenisovém turnaji ve 4hře pořádaném ORS.

V posledních 2 letech (2014 a 2015)  podporuje činnost našeho oddílu Statutární město Ostrava.

Najdete nás i na facebooku:

https://www.facebook.com/SKPdato?ref=hl

Náš maskot:

http://dato.rajce.idnes.cz/DATO-fotky#dato-maskott.jpg